2003/10,  Famfrpál a sportovní dění

Mistrovství svět ve Famfrpálu 3: Kdo se dostal do finále, a kdo čeká před branami?


Osmifinále a čtvrtfinále nám přineslo… nebál bych se říct několik překvapení a nepřekvapujících postupů. Souboje proběhly ve vší počestnosti, žádný další větší problém se neukázal a pět osmifinálových a čtvrtfinálových dní proběhlo vlastně v naprostém klidu. Pojďme se tedy zápas po zápase podívat, kdo se nám vlastně dostal do finále, a kdo bude bojovat o třetí místo.


První a druhý den: Finsko VS. Bulharsko + Jižní Amerika VS. Severní Amerika

Souboj jasných favoritů vlastně dopadl přesně tak, jak se předpokládalo. Finsko proti Bulharsku předvedlo vlastně vesměs vyrovnanou bitvu. Možná až moc vyrovnanou. Finsko a Bulharsko před chycením Zlatonky drželo tav skóre 130:120. Skóre se pak hodně drželo, Finsko se začalo stahovat do silné defensivy, místo útočení se snažilo držet Camrál u sebe a dát tak prostor chytači. Ten po deseti minutách docela nudného boje o míč konečně Zlatonku chytl. Chytač Bulharska neměl prakticky ani tušení, že se něco děje, a proto zde nedošlo ani k žádnému zajímavému střetu. Konečné skóre bylo tedy 280:120.

Severní Amerika přestřílela Jižní Ameriku, ale na druhou stranu nikdo nečekal, že nakonec Jih začne postupně náskok stahovat. Před chytnutím zlatonky bylo skóre 290 ku 210 pro Seveřany. První, kdo Zatonku zaměřil, byl opět překvapivě chytač Jižních, ale v závěrečné stíhací akci byl chytačem od Seveřanů odstrčen, a dokonce skončil s vykloubeným ramenem mimo své koště. Jeho stav je díky bohu stabilizovaný, ale konečné skóre to nikterak nezměnilo. Severní Amerika – Jižní Amerika 440:210.


Třetí a čtvrtý den: Francie VS Německo + Norsko VS Severní Afrika

Francie proti Německu byla vlastně od počátku viděná jako jasná šance pro Francii, dostat se do finále. Nikdo ale vlastně nečekal, že by se Německo mohlo vytasit s až takovou herní změnou, s jakou se vytasila. Sice jsem říkal, že Německo má spoustu času na to změnit svoji taktiku a zaměřit se na zlepšení své hry. Problém byl tedy na první dobrou vidět, když Francie absolutně Německo přestřílela a před Zlatonkou bylo skóre 140 ku 280. Problém byl, že Německo očividně celou dobu mířilo jinam, než na střelnou formaci. Došlo k neočekávanému konci a nejen, že Německo uvidělo zlatonku dříve, ale chytač Německé reprezentace Francouzovi naprosto unikl a získal tíženou zlatou kuličku dřív. Proto, dle mého, překvapení turnaje. Německo vyřadilo favorizovanou Francii v konečném skóre 290:280.

Další překvapení se však nekonalo a favorizované Norsko Severní Afriku nakonec porazilo. Po střelecké stránce to byl ale souboj, jak se jen patří. Norsko dokonce v jednu chvilku muselo dotahovat skóre, což se na turnaji stávalo jen málo kdy. Nakonec se nám skóre po střelecké kanonádě obou týmů vyšvihla na 290 ku 240 pro Norsko. A bohužel se stalo opět to, o čem jsem mluvil. Severní Afrika totiž opětovně patří mezí týmy, které spíše míří na střely, než na chytání Zlatonky, a tak pro Norského kanonýra chytnutí nebylo žádnou větší nejistotou či problémem. Skóre tedy nakonec 440:240 pro Nory. Afričané však mohou být spokojení, protože po střelecké stránce to bylo opravdu krása.

Tím se nám osmifinále zakončilo a my se rovnou čarou přesouváme do čtvrtfinálových soubojů, protože nás čekal jeden souboj dvou největších favoritů a souboj Černého koně proti dalšímu favoritovi.


Den pátý: Finsko VS. Severní Amerika + Německo VS. Norsko

Očekávaný střet dvou bývalých kolegů ze stejné skupiny B byl předpovídán v jasnou výhru Severní Ameriky. Po tom, co předvedla ve skupině, kdy mnozí tvrdili, že rozlouskali kód na poražení většinou favorizovaného Finska se přesně a jasně očekával finální souboj mezi Severní Amerikou a kýmkoliv, kdo vyhraje druhou část čtvrtfinále. Ale… přátelé… omyl nad omyl! Finsko si očividně po konci skupiny řeklo, že už nehodlá prohrávat, a nejen že Amíci dostali napráskáno ve střelecké části v poměru 260 ku 170, ale Finové sestřelili Amerického chytače a pro Finskou stranu pak bylo potřeba jen bránit svého, dokud nenajde Zlatonku, což se jim nakonec povedlo a Finsko napráskalo Američanům skóre 410:170

Druhý souboj pak v predikcích vedlo Norsko, které vlastně… nepřekvapilo. Německo je jistě velice schopným týmem, ale po tom, co tu Norové předvádí už od prvního zápasu, nikdo vlastně nevěřil, že by se to změnilo a hned po pár desítkách minut byl zápas jasně nakloněný. Není zde ani možnost nic moc popisovat. Německo si druhý dech ponechalo na osmifinále a čtvrtfinále bylo spíše hrou bez dechu a síly. Naopak Norové jeli svoji hru jako správně namazaný stroj a bez jakéhokoliv zaváhání zvládli přestřílet Německo v poměru 290 ku 110. PŘÁTELÉ! Když vám ale řeknu, že jsem si málem ucvrnkl blahem, když jsem sledoval boj o Zlatonku, vůbec nepřeháním! Německo sakra po druhé za sebou chytlo Zlatonku! V souboji neck to neck, dokonce opravdu v první moment nebylo jasné, kdo že tu Zlatonku chytne, ale Německý chytač předvedl naprosto úžasnou vývrtku směrem střemhlav, a tím absolutně vykolejil chytače soupeře! Potom už stačilo chytnout! BOHUŽEL TO NESTAČILO! Málem jsem ale umřel blahem, přesně kvůli těmto zápasům tak miluju famfrpál. Německo v mém srdci odchází jako vítěz, ale proti Norům to nakonec skončilo 290:260.


Pro přehlednost jsem si opět dovolil udělat menší pomůcku, aby nám v tom bylo jasno!


Za redakci Sonoru,
Atalas Zacharov


0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *